Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Sürekli İşci Alımı Sözlü Sınava Katılacaklar Hakkında Duyuru
  02.04.2021

  YALOVA ADLİYESİNE SÜREKLİ İŞÇİ İSTİHDAMI

  SÖZLÜ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

   

              4857 sayılı İş Kanunu ile bu kanuna dayanılarak çıkartılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D uyarınca Yalova Adliyesine temizlik görevlisi unvanında istihdam edilecek 2 (iki) Sürekli İşçi Alım İlanı Kapsamında sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar belirlenmiştir.

              Sınav müracaatı kabul edilen adayların Covid-19 salgını nedeniyle kalabalığa mahal vermemek için 09 Nisan 2021 Cuma günü saat 15:00’de başlayacaktır. Adayların sınav saatinden 15 dakika önce Yalova Adliyesinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

  Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin meslekî bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacaktır.

  Sözlü sınavda tüm adaylar genel görünüş, genel davranış, iletişim ve ifade etme yeteneği alanında 50 puan, hizmet alanına ilişkin mesleki bilgi ve becerileri alanında 50 puan üzerinden olmak üzere toplam yüz (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Verilen puan adayın atanmaya esas puanı ve başarı sıralaması için kullanılacaktır. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, en az altmış (60) puan alınması gerekmektedir.

  Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

              Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle adayların Maske-Mesafe-Temizlik kurallarına azami dikkat etmeleri gerektiği,  adliye girişinde HES kodlarını ibraz etmeleri, ayrıca sınav tarihinde Covid-19 testi pozitif veya karantinada olan ve başvurusu kabul edilen adayların sınavlarının başka bir tarihte yapılabilmesi için durumlarını belgeleri ile birlikte olmak üzere Komisyon Başkanlığımıza ait 0 226 814 86 11 numaralı telefondan bilgi vermeleri gerekmektedir.

              Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

              İlanen duyurulur. 02/04/2021

   

             Sözlü Sınava Gireceklerin Listesi için tıklayınız.

   

   

  Adres

  İsmetpaşa Mah. Hakim Sadettin Berki Cd. Merkez / YALOVA

  Telefon

  T e l : 0226 - 8 1 4 8 6 1 1

  F a x : 0226 - 8 1 3 0 5 3 1

  E-Posta

  yalovacbsisaretadalet.gov.tr