Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Sözleşmeli Mübaşir Alımı Hakkında
  11.04.2022

  T.C
  YALOVA
  ADLÎ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ
  ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI


  SÖZLEŞMELİ MÜBAŞİRLİK SINAVINA 

  BAŞVURUDA BULUNAN ADAYLARIN DİKKATİNE

  Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 01 Mart 2022 tarihli sınav ilanı ile 3 (üç) sözleşmeli mübaşir alımına ilişkin Adalet Komisyonumuza sınav izni verilmiştir. Verilen sınav izni gereğince başvurular 01 Mart 2022 – 17 Mart 2022 (Saat:23:59:59) tarihleri arasında e- devlet sistemi üzerinden alınmıştır.

  Sözleşmeli mübaşir sınavında Lisans mezunları için 2020 Yılı KPSS P3, Önlisans mezunları için 2020 Yılı KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2020 Yılı KPSS P94 puan türleri esas alınmak kaydı ile en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen 3 (üç) sözleşmeli mübaşir kadro sayısının 3 katı olan 9 aday belirlenmiştir. Belirlenen adaylardan son sıradaki adayın KPSS puanının 84,13788 olduğu anlaşılmakla, sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar aşağıda ilan edilmiştir. Adaylar T.C. Kimlik numarası ve doğum tarihi ile sorgulama yapabileceklerdir.

  1-)Belirtilen sınava başvuru tarihleri içinde e-devlet üzerinden Adalet Komisyonu  Başkanlığımıza toplam 81 (seksenbir) başvuru yapıldığı,  ancak başvuru şartlarını taşımayan (evrak eksikliği, yaş şartı, sözleşmeli pozisyonlardan birden fazla unvan için adalet komisyonlarına başvuru yapanlar, KPSS puan türlerinden 70 ve daha aşağı puan alanlar) 11 (onbir) adayın başvuruları değerlendirmeye alınmamıştır.

  2-)Başvuru sonucunda KABUL yazan 9 (dokuz) adayın sözlü sınav için belirlenen 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 10:30’da yapılacak olup, sınav saatinden en geç 15 dakika önce Yalova Adliyesi bina girişinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

  3-)Başvuruları kabul edilen adaylara ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır. 

  4-)Sözlü sınavına katılacak adaylar kimlikleri ile birlikte sınava alınacağından, kimliği yanında olmayan adaylar uygulamalı sınava alınmayacak olup, ayrıca adayların sorgu ekran çıktısını yanlarında hazır bulundurmaları gerekmektedir.

  5-)Yapılan sözlü sınavda başarılı olarak atamaya hak kazanan adaylar Yalova Adliyesi (www.yalova.adalet.gov.tr) internet sitesinde ilerleyen tarihlerde ilan edileceği hususu,

   

   

                  İLGİLİLERE İLANEN TEBLİĞ OLUNUR. 11.04.2022

   

  BAŞKAN

  ÜYE

  ÜYE

   

   

  Başvuru Durumunu Görüntülemek için Tıklayınız...

  Adres

  İsmetpaşa Mah. Hakim Sadettin Berki Cd. Merkez / YALOVA

  Telefon

  T e l : 0226 - 8 1 4 8 6 1 1

  F a x : 0226 - 8 1 3 0 5 3 1

  E-Posta

  yalovacbsisaretadalet.gov.tr