Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Sözleşmeli Hizmetli Alımı Hakkında
  11.04.2022

  SÖZLEŞMELİ HİZMETLİ SINAVINA 

  BAŞVURUDA BULUNAN ADAYLARIN DİKKATİNE

   

  Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 01 Mart 2022 tarihli sınav ilanı ile 7 (yedi) sözleşmeli hizmetli alımına ilişkin Adalet Komisyonumuza sınav izni verilmiştir. Verilen sınav izni gereğince başvurular 01 Mart 2022 – 17 Mart 2022 (Saat:23:59:59) tarihleri arasında e- devlet sistemi üzerinden alınmıştır.

  Sözleşmeli hizmetli sınavında Lisans mezunları için 2020 Yılı KPSS P3, Önlisans mezunları için 2020 Yılı KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2020 Yılı KPSS P94 puan türleri esas alınmak kaydı ile en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen 7 (yedi) sözleşmeli hizmetli kadro sayısının 3 katı olan 21 aday belirlenmiştir. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar aşağıda ilan edilmiştir. Adaylar T.C. Kimlik numarası ve doğum tarihi ile sorgulama yapabileceklerdir.

  1-)Belirtilen sınava başvuru tarihleri içinde e-devlet üzerinden Adalet Komisyonu  Başkanlığımıza toplam 27 (yirmiyedi) başvuru yapıldığı,  ancak başvuru şartlarını taşımayan (evrak eksikliği, yaş şartı, sözleşmeli pozisyonlardan birden fazla unvan için adalet komisyonlarına başvuru yapanlar, KPSS puan türlerinden 70 ve daha aşağı puan alanlar) 21 (yirmibir) adayın başvuruları değerlendirmeye alınmamıştır.

  2-)Başvuru sonucunda KABUL yazan 6 (altı) adayın sözlü sınav için belirlenen 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 10:30’da yapılacak olup, sınav saatinden en geç 15 dakika önce Yalova Adliyesi bina girişinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

  3-)Başvuruları kabul edilen adaylara ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır. 

  4-)Sözlü sınavına katılacak adaylar kimlikleri ile birlikte sınava alınacağından, kimliği yanında olmayan adaylar uygulamalı sınava alınmayacak olup, ayrıca adayların sorgu ekran çıktısını yanlarında hazır bulundurmaları gerekmektedir.

  5-)Yapılan sözlü sınavda başarılı olarak atamaya hak kazanan adaylar Yalova Adliyesi (www.yalova.adalet.gov.tr) internet sitesinde ilerleyen tarihlerde ilan edileceği hususu,

   

   

                  İLGİLİLERE İLANEN TEBLİĞ OLUNUR. 11.04.2022

   

  BAŞKAN

  ÜYE

  ÜYE

   

           Başvuru Durumunu Görüntülemek için tıklayınız.

  Adres

  İsmetpaşa Mah. Hakim Sadettin Berki Cd. Merkez / YALOVA

  Telefon

  T e l : 0226 - 8 1 4 8 6 1 1

  F a x : 0226 - 8 1 3 0 5 3 1

  E-Posta

  yalovacbsisaretadalet.gov.tr